Turistický web

Turistický web

Pro zvýšení povědomí veřejnosti o turisticky zajímavých lokalitách je dnes téměř nutností prezentace turistických zajímavostí na internetu. Pro tyto účely slouží turistická webová aplikace, pomocí které je možné atraktivně publikovat informace o turistických zajímavostech nad mapovým podkladem. Mapovou aplikaci je možné publikovat jako samostatný projekt, nebo ji plně integrovat do webových projektů větších rozměrů. Lze ji také provozovat v mobilních aplikacích (iOS, Android...).

Mapová aplikace umožňuje zobrazení bodů zájmu (turistické cíle, informace o časově omezených akcích) a doporučených tras (tipy na výlety) s možností jejich interaktivního propojení na podrobné informace spravované redakčním systémem turistického portálu, případně na externí internetové stránky.

 

 

 

 

 

Správa a vkládání turistických zajímavostí se provádí pomocí internetového redakčního systému. Díky tomu mohou správci portálu velmi snadno a operativně aktualizovat popis turistických cílů, zakládat nové akce (slavnosti, jarmarky, představení…) včetně jejich lokalizace na mapě.

Modulární systém mapové aplikace turistického portálu umožňuje vypracovat projekt od jednoduché prezentace obce po pokročilý turistický portál s možností plánování tras. Jednotlivé moduly aplikace obsahují:

  • Možnost přepínání podkladových map a vykreslení stínovaného reliéfu.
  • Možnost strukturování zobrazených informací do stromu cílů s možností samostatného zobrazování jednotlivých témat.
  • Nástroje pro měření délek a ploch, odečítání zeměpisných souřadnic, přiblížení mapy na zadané souřadnice (výhodné např. pro geocaching).
  • Fulltextové vyhledávání v názvech obcí, ulic a uložených bodů zájmu.
  • Pokročilá tvorba tiskových sestav s možností doplnění vlastních poznámek.
  • Plánovač tras s možností specifikace podmínek pro různé způsoby pohybu (cesta autem / na kole / pěší turistika) a exportu zvolené trasy do GPS navigace (formát gpx).

Dle přání zákazníka vytvoříme podkladové mapy, vrstvy stínovaného reliéfu a další tématické mapové vrstvy, které zvýší atraktivitu internetové prezentace popisované lokality.